Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Jak najlepiej pozbyć się wgnieceń?

Wgniecenia karoserii to bardzo poważny kłopot dotyczący szczególnie samochodów niegarażowanych. Często występuje też w miastach, gdzie kierowcy mają do czynienia z niewielką ilością miejsc parkingowych, bardzo dużym ruchem, korkami i nieuwagą. Jak naprawić takie uszkodzenie? Czy konieczne jest uciążliwe szpachlowanie i malowanie, które zwiększa koszty naprawy? A może warto wybrać metodę PDR?

Usuwanie wgnieceń PDR – na czym to polega?

Metoda PDR polega na usuwaniu wgnieceń powstałych na metalowych elementach nadwozia. Taką czynność mogą przeprowadzać specjaliści w warsztatach blacharskich. Do tego jednak potrzebne są specjalne narzędzia, które pozwolą wyrównać wgniecenie do poprzedniego stanu.

Wgłębienie można usunąć zarówno od dołu jak i od góry. Taka praca wymaga sporego nakładu pracy. Do jej wykonania potrzebne jest bardzo dobre światło emitowane przez lampę halogenową. Dzięki oświetleniu nie pominie się żadnego zagłębienia i przywróci się nadwozie do pierwszej wersji.

Dlaczego potrzebna jest praca fachowca? Działając na własną rękę nie dość że można uszkodzić lakier, to jeszcze zepsuć miejsca, które nie wymagają naprawy.

Istota metody PDR

Metoda ta może rozwiązać problem z każdym wgnieceniem. Jednak pod żadnym pozorem nie mogło dojść do odprysku lakieru. Nie ma znaczenia wielkość czy kształt powstałej szkody. Doświadczony specjalista poradzi sobie nawet z wklęsłością, która znajduje się na załamaniu blachy. Aby doprowadzić nadwozie do porządku, potrzebuje tylko więcej czasu.

Elementy, przywracane do pierwotnego stanu za pomocą metody PDR, z reguły nie wymagają ponownego malowania. Co w przypadku poważnych wgnieceń? Podczas naprawy może jednak dojść do poważnych uszkodzeń lakieru. Nawet jeśli zajdzie potrzeba nałożenia nowej warstwy koloru, to samochód wiele nie straci na wartości, gdyż taka metoda jest małoinwazyjna i nie wymaga szpachlowania.

Ważna w tej sytuacji jest opinia specjalisty. Tylko on, po dogłębnej analizie wgnieceń, uzna, czy po usunięciu wgniecenia konieczne będzie nałożenie lakieru. W ten sposób dojdzie do wyceny usługi. Ponowne lakierowanie spowoduje zdecydowany wzrost kosztów naprawy.

Każda osobą, która zauważy w swoim samochodzie jakiekolwiek wgniecenie, powinna zastanowić się nad udaniem się do warsztatu w celu jego usunięcia metodą PDR. Taka naprawa sprawia, że klasyczne kosztochłonne reperacje odchodzą do lamusa. Oprócz tego, pojazd pozostaje w oryginalnym stanie, co nie jest bez znaczenia w momencie późniejszej sprzedaży.

Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!