Kiedy stosuje się wyciąganie wgnieceń bez wizyty u lakiernika?
Pomimo tego, że samo wgniecenie nie stanowi zagrożenia podczas poruszania się pojazdem i nie wpływa na jego stan mechaniczny, warto wiedzieć, że obecnie na rynku są sposoby na to, by naprawić wgniecenia powstałe w naszym samochodzie bez techniki lakierowania, a wyspecjalizowane metody pozwalają na uniknięcie długiej wizyty u lakiernika.
Pamiętać należy o tym, że ta bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń dopuszczalna jest wówczas, gdy nie doszło do usunięcia lakieru na naszym pojeździe, a na miejscu wgniecenia nie ma żadnych rys, czy też odprysków i innych defektów.
Obecnie istnieje kilka metod usuwania wgnieceń bez lakierowania, jednakże dwa podstawowe sposoby na naprawy blacharskie bez użycia lakierowania to wypychanie i wyciąganie wgnieceń. Wypychanie blachy stosuje się przy niewielkich i małych wgnieceniach, przykładowo na masce, drzwiach, czy też klapie od bagażnika pojazdu. Odbywa się przy użyciu specjalnych narzędzi, dzięki którym możemy idealnie wyrównać blachę.
Druga z metod, tj. wyciąganie wgnieceń, jest również szybką oraz bezinwazyjną metodą usuwania wgnieceń w naszym pojeździe, stosowaną w sytuacji, w której nie możemy dotrzeć do wgniecenia od wewnętrznej strony samochodu bądź, gdy nasz pojazd posiada na tyle defektów, że finansowo korzystniejsza jest ta metoda aniżeli wypychanie blachy.
Metoda ta potocznie nazywana jest metodą „na klej”. Za pomocą specjalnego kleju montuje się zaczepy, a po wyschnięciu kleju i złapaniu za zaczep, wygładza się powstałe wgniecenia.