Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Naprawa wgnieceń w karoserii

Naprawa wgnieceń w karoserii – zgłoś się do specjalistów


Wgniecenie w karoserii nie tylko oszpeca jego wygląd, ale sprawia, że podczas sprzedaży jego wartość znacznie maleje. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli przytrafiła Ci się mała stłuczka na parkingu, czy też wgniecenie od gradobicia na dachu Twojego pojazdu powstały niemałe ilości wgnieceń, możesz szybko i tanio je usunąć. Jak to zrobić?

Czy istnieje sposób na usunięcie wgniecenia w samochodzie bez lakierowania?

Kiedy stosuje się wyciąganie wgnieceń bez wizyty u lakiernika?


Pomimo tego, że samo wgniecenie nie stanowi zagrożenia podczas poruszania się pojazdem i nie wpływa na jego stan mechaniczny, warto wiedzieć, że obecnie na rynku są sposoby na to, by naprawić wgniecenia powstałe w naszym samochodzie bez techniki lakierowania, a wyspecjalizowane metody pozwalają na uniknięcie długiej wizyty u lakiernika.

Pamiętać należy o tym, że ta bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń dopuszczalna jest wówczas, gdy nie doszło do usunięcia lakieru na naszym pojeździe, a na miejscu wgniecenia nie ma żadnych rys, czy też odprysków i innych defektów.

Obecnie istnieje kilka metod usuwania wgnieceń bez lakierowania, jednakże dwa podstawowe sposoby na naprawy blacharskie bez użycia lakierowania to wypychanie i wyciąganie wgnieceń. Wypychanie blachy stosuje się przy niewielkich i małych wgnieceniach, przykładowo na masce, drzwiach, czy też klapie od bagażnika pojazdu. Odbywa się przy użyciu specjalnych narzędzi, dzięki którym możemy idealnie wyrównać blachę.

Druga z metod, tj. wyciąganie wgnieceń, jest również szybką oraz bezinwazyjną metodą usuwania wgnieceń w naszym pojeździe, stosowaną w sytuacji, w której nie możemy dotrzeć do wgniecenia od wewnętrznej strony samochodu bądź, gdy nasz pojazd posiada na tyle defektów, że finansowo korzystniejsza jest ta metoda aniżeli wypychanie blachy.

Metoda ta potocznie nazywana jest metodą „na klej”. Za pomocą specjalnego kleju montuje się zaczepy, a po wyschnięciu kleju i złapaniu za zaczep, wygładza się powstałe wgniecenia.

W jaki sposób regulują się ceny za usługę naprawiania wgnieceń bez lakierowania?


Każda z części, która wymaga naprawy jest wyceniana odrębnie. Mimo tego, że wgniecenia często są do siebie podobne, są różnie kalkulowane z uwagi na różnorodny sposób naprawy. Istotne jest też to, w jakim miejscu znajduje się wgniecenie oraz czy pracownik warsztatu ma do niego łatwy dostęp.

Wybierając tą metodę naprawienia samochodu zazwyczaj nie potrwa ona długo i nie będziesz musiał pozostawiać swojego pojazdu w warsztacie na tygodnie. Niemniej jednak, również tutaj istnieją dłuższe metody, jak na przykład po obfitym gradobiciu albo po upadku dużej powierzchni śniegu na samochód.

Co prawda niemalże każdy element można naprawić tą metodą, jednakże niektóre z nich sprawiają większe trudności, jak na przykład ranty słupków, krawędzie drzwi i maski. Po pierwsze występuje tam podwójna blacha, a po drugie – blacha jest bardzo naprężona, co może powodować pojawienie się pęknięć na lakierze.

Czy naprawiony samochód potrzebuje specjalnej profilaktyki oraz dbania o naprawione elementy?


Naprawiona tą metodą część nie wymaga specjalnego dbania, a najważniejsze jest to, że na naszym samochodzie pozostaje oryginalny lakier i pojazd wraca do stanu wyjściowego.

Mimo tego, że wiele osób wskazuje na tańszą naprawę za pomocą lakierowania to nie należy zapominać, że w przypadku naprawy pojazdu bez lakierowania nasz pojazd nie traci na wartości i zachowuje wyjściową formę. Decydując się na tą metodę, teoretycznie nie ryzykujemy zmiany samej struktury karoserii, a nasz lakier będzie nienaruszony.

Pozytywna wiadomość jest taka, że mimo sporych rozmiarów wgnieceń na karoserii, można je usunąć bezinwazyjnie. Wielkość wgnieceń oraz ich umiejscowienie nie ma tutaj znaczenia. Istotne jest to, by na karoserii nie było oprysków lakieru, gdyż koniecznym będzie poddanie pojazdu ponownemu lakierowaniu.
Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!