Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Naprawy samolotów i śmigłowców metodą PDR

Naprawy samolotów i śmigłowców metodą PDR


Wgniecenia karoserii to dość popularne zjawisko. Regularnie jesteśmy świadkami incydentów, przez które dochodzi do zniekształceń blachy. Z pewnością wygląda to nieestetycznie i niezbyt atrakcyjnie. Na szczęście istnieją skuteczne metody, dzięki którym pozbędziemy się tego problemu i naprawa dotyczy nie tylko samochodów, ale również samolotów i śmigłowców. Czym dokładnie jest PDR? Na czym polega naprawa z wypychaniem PDR? W jaki sposób wygląda naprawa z wyciąganiem PDR? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest PDR?


Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie PDR, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to usuwanie niewielkich wgnieceń w karoserii. Co ciekawe – w późniejszym etapie nie ma konieczności ponownego lakierowania, co z pewnością jest godne uwagi. Na tę metodę decydujemy się, gdy odkształcenia nie są bardzo głębokie.

Warsztaty oferują dwie różne metody, dzięki którym możliwe jest zredukowanie defektów wizualnych. Różnią się one od siebie techniką wykonania. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku naprawy pojazdów ziemnych, jak i tych latających. Naprawy samolotów i śmigłowców PDR cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swoją skuteczność, a także atrakcyjną cenę.

Na czym polega naprawa z wypychaniem PDR?


Pierwszą z metod jest naprawa PDR z wypychaniem. Kiedy warto z niej skorzystać? Przede wszystkim w przypadku elementów nadwozia, do których mamy dostęp od strony wewnętrznej. W konsekwencji mogą być to wgniecenia dowolnej części karoserii samolotu lub śmigłowca. W tym celu korzysta się ze specjalistycznych narzędzi, które noszą nazwę wypychaczy blacharskich. Charakteryzują się tym, że mają odmienne kształty, długości, a także końcówki, dzięki czemu mogą one dotrzeć nawet w najtrudniej dostępne miejsca.

Jak wygląda ta metoda naprawy w praktyce? Otóż narzędzia wkładane są do otworu technologicznego – to właśnie on jest podparciem dla dźwigni. Podczas wykonywania poszczególnych czynności, specjaliści na bieżąco sprawdzają stopień nierówności blachy. Robią to, korzystając z odpowiednej lampy z odbłyśnikiem – najczęściej jest przymocowana magnesem bądź przyssawką do nadwozia.
Sprężystość blachy naszych samochodów może nas zaskoczyć. Jest to sposób dużo tańszy od wymiany zniszczonego fragmentu. I nie wymaga dużej ilości pracy.

Naprawa z wyciąganiem PDR – w jaki sposób to zrobić?


Drugą metodą jest naprawa PDR z wyciąganiem. Jest ona stosowana wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do poszczególnych elementów od wewnętrznej strony blachy. Do takich stref możemy zaliczyć zamknięte profile słupków dachowych. Niestety metoda ta nie sprawdzi się w przypadku progów. W jaki sposób wykonuje się naprawę z wyciąganiem? Otóż przykleja się specjalne plastikowe zaczepy w miejsce wgniecenia. W tym celu korzysta się ze specjalnego kleju, który łączy elementy na ciepło za pośrednictwem pistoletu. W następnej kolejności używa się wybijaka- chwyta się za specjalny łepek grzybka, a następnie wyciąga wgnieceniu.

Dlaczego warto zdecydować się na naprawę PDR?


Naprawa PDR bez lakierowania to zdecydowanie jedno z najrozsądniejszych rozwiązań dla właściciela danego pojazdu. Przede wszystkim czas trwania procesu naprawy jest stosunkowo krótki, a koszt jest na tyle atrakcyjny, że coraz więcej osób decyduje się na takie usługi.

Istotne jest to, że zachowujemy na karoserii oryginalny lakier, w konsekwencji wartość auta nie ulega zmniejszeniu, co jest istotne w przypadku chęci sprzedaży. Dodatkowo minimalizuje się ryzyko pokrycia karoserii innym odcieniem lakieru.

Zastanawiasz się, jak długo trwa naprawa PDR?


W praktyce wszelkie czynności wykonywane są jeszcze tego samego dnia. Niektóre z firm umożliwiają dojazd bezpośrednio do klienta, co z pewnością jest rozwiązaniem godnym uwagi. Zdecyduj się na metodę PDR i ciesz się z atrakcyjnego wyglądu czterokołowca.
Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!