Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Co warto wiedzieć o usuwaniu wgnieceń PDR?

Każdy posiadacz pojazdu, chociaż raz w swoim życiu spotkał się z pojawieniem się wgniecenia na karoserii swojego samochodu. Czasem dochodzi do tego, przez naszą własną nieuwagę, czasem to winna innego kierowcy, jednak co zrobić, kiedy pojawi się wgniecenie? Można skorzystać z metody PDR.

Czym jest metoda PDR?

Metoda w skrócie zwana PDR pochodząca od angielskich słów Paintless Dent Repair to metoda, która polega na usuwaniu powstałych wgnieceń z elementów metalowych karoserii pojazdu, bez konieczności późniejszego lakierowania. Dzięki tej metodzie można pozbyć się odkształceń powstałych w wyniku wandalizmu, gradobicia, oraz wszelkiego rodzaju stłuczek.

Co warto wiedzieć o metodzie PDR?

Technikę usuwania wgnieceń PDR, można zastosować prawie w każdym przypadku, pod warunkiem, iż nie doszło do odpryśnięcia lakieru. Rozmiar wgniecenia nie ma tutaj znaczenia. PDR poradzi sobie także z wgnieceniami powstałymi na linii załamania blachy, np. na drzwiach. Taką usługę oferują specjalistyczne zakłady blacharsko-lakiernicze, które spotkać można na polskim rynku coraz częściej, jednak wybierając firmę, wykonującą tę metodę, warto pamiętać, aby dokładnie poczytać i sprawdzić, czy osoby w niej pracujące mają doświadczenie w naprawach PDR (np. czytając opinie innych osób, jakie mają z nią doświadczenia).

Likwidacja wgniecenia i powrót wyglądu karoserii do stanu poprzedniego, przy zastosowaniu PDR, jest bardzo czasochłonny, lecz pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na nowy pasujący element, czy też jego lakierowanie, ponieważ metoda PDR przeznaczona jest, po to, aby uszkodzony element przywrócić do jego pierwotnego stanu a co za tym idzie, w rezultacie wartość całego pojazdu nie pomniejsza się.

Naprawę za pomocą metody PDR, stosuje się w dwóch technikach: technika naprawy z wyciąganiem – opierająca się na przyklejaniu w miejscu wgniecenia specjalnie przygotowanych grzybków do kleju, czyli zaczepów plastikowych, za pomocą kleju na gorąco, a następnie wyciąganiu powstałego wgniecenia młotkiem bezwładnościowym lub pullerem. Ta technika sprawdzi się podczas napraw dachu pojazdu lub miejsce, w których użycie drutu do wypychania jest niemożliwe.

Technika wypychania wgnieceń polega na włożeniu do odpowiedniego otworu technologicznego drutu, lub lancy PDR. Sprawdza się w przypadku, kiedy istnieje możliwość dotarcia do elementów nadwozia od wewnątrz, np. drzwi, klapy bagażnika czy maski. Jak widać, metoda ta ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest na pewno to, że pozostaje metodą nieinwazyjną.

Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!