Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Lakierowanie karoserii

Kiedy lakierowanie jest niezbędne?


W przypadku gdy lakier samochodu uległ uszkodzeniu przed podjęciem prób naprawy metodą PDR lub w trakcie naprawy, wówczas jesteśmy w stanie dokończyć pracę lakierując uszkodzone elementy. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem oraz dysponujemy bezpyłową komorą lakierniczą.

Stan techniczny samochodu jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie od niego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo. Jednak wygląd zewnętrzny pojazdu również jest bardzo istotny. Dla niektórych samochód stanowi pewnego rodzaju wizytówkę, dlatego też tak zależy im, aby jego karoseria była zadbana. Zabieg renowacji lakieru jest najczęstszym procesem odnowy karoserii. Wymaga on ogromnej precyzji oraz szczegółowości. Firma Auto Gamma posiada w swojej ofercie również usługę lakierowania karoserii. Na czym polega renowacja lakieru i dlaczego warto ją zrobić?

Proces tradycyjnego lakierowania karoserii – jak przebiega?


Przed przystąpieniem do lakierowania karoserii konieczne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do tego zabiegu. Przygotowanie to obejmuje przede wszystkim demontaż niepotrzebnych elementów oraz zabezpieczenie szyb poprzez ich oklejenie (lub też wymontowanie). W sytuacji malowania całościowego niezbędne jest także wyjęcie foteli oraz elementów tapicerki.

Drugim etapem jest matowienie, czyli inaczej starcie starej warstwy lakieru. Wymaga to ogromnego wyczucia oraz przede wszystkim dobrania odpowiedniego kalibru papieru ściernego. Na tym etapie szczególnie istotne jest więc doświadczenie oraz dokładność osoby przeprowadzającej proces lakierowania. Po starciu starej warstwy lakieru konieczne jest dokładne oczyszczenie pojazdu. Samochód powinien stać wtedy w miejscu, w którym nie będzie narażony na osadzanie się pyłów oraz innego rodzaju zabrudzeń na jego powierzchni.

Następnym krokiem jest już nałożenie pierwszej warstwy, czyli podkładu. Po wyschnięciu podkład ten jest szlifowany, a pojazd po raz kolejny oczyszczany. Po tych wszystkich zabiegach nadchodzi czas na część zasadniczą lakierowania, czyli nałożenie koloru. Ostatnim etapem jest nałożenie farby bezbarwnej, która odpowiada za błyszczenie karoserii. Na podstawie przebiegu procesu lakierowania widać więc, że powinien on odbywać się w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. W celu uzyskania jak najlepszego efektu zabieg ten powinna również wykonać osoba doświadczona. W naszej firmie posiadamy komorę lakierniczą która pozwala nam na uzyskanie najlepszych warunków dla naszych lakierników.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg renowacji lakieru?


Odnowienie lakieru zdecydowanie poprawi efekt wizualny pojazdu. Lakierowanie karoserii samochodu przygotowuje również jego powierzchnię do naniesienia zabezpieczających powłok oraz wosków. Przykładowym zabiegiem zwiększającym wytrzymałość lakieru, a także jego odporność na zarysowania w trakcie mycia jest naniesienie na karoserię powłoki ceramicznej. Jednak, aby efekt tego zabiegu był w pełni zadowalający, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie procesu renowacji lakieru. Wysiłek ten z pewnością się opłaci, a jego efekty będą trwałe. Sytuacją, w której szczególnie warto zdecydować się na lakierowanie karoserii pojazdu jest zamiar jego sprzedaży.

Estetyka nadwozia to bowiem jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracają uwagę potencjalni kupcy. Zabieg renowacji lakieru może więc spowodować, że ofertą zainteresuje się znacznie większa liczba osób.

Gdzie najlepiej dokonać renowacji lakieru?


Nie zawsze konieczne jest malowanie całości karoserii. Czasami bywa tak, że wystarczająca jest korekta jedynie wybranych elementów. Jednak nawet w takich sytuacjach nie warto robić tego na własną rękę. Zabieg renowacji lakieru jest bowiem bardzo pracochłonny. Wymaga on również dużego doświadczenia. Dlatego też, gdy zajdzie potrzeba lakierowania pojazdu, warto wybrać się do zakładu posiadającego profesjonalne lakiernie. Dobra jakość powłoki zależy bowiem od warunków, w których była ona wykonana.

W każdym profesjonalnym salonie car detailingu renowacja lakieru powinna być również poprzedzona dokładnym czyszczeniem i zakończona zabezpieczeniem powierzchni lakieru. Salon Auto Gamma świadczy usługi lakierowania karoserii na najwyższym poziomie. Nasi pracownicy posiadają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Każde zlecenie traktują indywidualnie, a ich zabiegi charakteryzują się niezwykłą dokładnością. Jeśli więc chcesz odświeżyć wygląd swojego pojazdu, koniecznie zgłoś się do nas. Zapraszamy!
Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!