Proces tradycyjnego lakierowania karoserii – jak przebiega?
Przed przystąpieniem do lakierowania karoserii konieczne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do tego zabiegu. Przygotowanie to obejmuje przede wszystkim demontaż niepotrzebnych elementów oraz zabezpieczenie szyb poprzez ich oklejenie (lub też wymontowanie). W sytuacji malowania całościowego niezbędne jest także wyjęcie foteli oraz elementów tapicerki.
Drugim etapem jest matowienie, czyli inaczej starcie starej warstwy lakieru. Wymaga to ogromnego wyczucia oraz przede wszystkim dobrania odpowiedniego kalibru papieru ściernego. Na tym etapie szczególnie istotne jest więc doświadczenie oraz dokładność osoby przeprowadzającej proces lakierowania. Po starciu starej warstwy lakieru konieczne jest dokładne oczyszczenie pojazdu. Samochód powinien stać wtedy w miejscu, w którym nie będzie narażony na osadzanie się pyłów oraz innego rodzaju zabrudzeń na jego powierzchni.
Następnym krokiem jest już nałożenie pierwszej warstwy, czyli podkładu. Po wyschnięciu podkład ten jest szlifowany, a pojazd po raz kolejny oczyszczany. Po tych wszystkich zabiegach nadchodzi czas na część zasadniczą lakierowania, czyli nałożenie koloru. Ostatnim etapem jest nałożenie farby bezbarwnej, która odpowiada za błyszczenie karoserii. Na podstawie przebiegu procesu lakierowania widać więc, że powinien on odbywać się w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. W celu uzyskania jak najlepszego efektu zabieg ten powinna również wykonać osoba doświadczona. W naszej firmie posiadamy komorę lakierniczą która pozwala nam na uzyskanie najlepszych warunków dla naszych lakierników.