Kraków, ul.Siemaszki 1, 31-201

Co zrobić, gdy grad zniszczy nam auto?

Pogoda to zjawisko, którego nie da się przewidzieć na 100%. Zdarza się tak, że nie zawsze uchronimy samochód przed opadami, np. gradu. Co w sytuacji, kiedy na naszym aucie pojawiły się wgniecenia? Ile będzie kosztowała taka naprawa i czy można to zrobić samemu?

Grad zniszczył samochód – co teraz zrobić?

W większości przypadków uszkodzenia spowodowane opadami gradu można naprawić. Taka usługa nie będzie jednak tania. Wszystko zależy od ilości wgnieceń, które pojawiły się na samochodzie. Głównym czynnikiem stanowiącym o cenie będzie to czy wystarczy wgniecenia wypchnąć i wypolerować, czy jednak konieczne okaże się malowanie Jeżeli grad spadł na nowy samochód z oryginalnym lakierem to warto spróbować naprawy na wypchnięcie wgnieceń od uderzeń lodu. 

Następnie są one wyrównywane i polerowane. Dobry lakiernik sprawi, że po przykrej sytuacji nie będzie śladu. Jeśli jednak auto jest starsze można wypchnąć duże wgniecenia, zaszpachlować i polakierować. Taka sytuacja znacznie obniży wartość auto przy ewentualnej sprzedaży, ponieważ może być traktowane jako powypadkowe. 

Na polskim rynku jest dużo specjalistów, którzy potrafią poradzić sobie z wgnieceniem nie naruszając przy tym lakieru. Koszty takiej usługo wahają się w przedziale od 100 złotych za pojedyncze wgniecenie, do nawet kilku tysięcy za cały element. 

Czy wszystko da się naprawić?

Niestety, mimo wielu metod usuwania szkód po opadach gradu nie zawsze da się usunąć wszystkie wgniecenia.  Niektóre z nich ze względu na umiejscowienie np. na krawędzi dachu są nie do naprawienia. Tak samo w przypadku wgnieceń położonych tuż nad wzmocnieniem. Warto też mieć na uwadze to, aby wykonywać wszelkie naprawy u profesjonalistów.  

W razie braku dostępu od wewnętrznej strony można stosować plastikowe grzybki, które przykleja się do lakieru, a następnie pociąga. Niestety, w przypadku źle wyprostowanego wgniecenia, nawet najlepszy fachowiec nie będzie już w stanie usunąć go bez lakierowania, a tego lepiej unikać.

Czy można usunąć szkody samemu?

Chociaż sprawa wydaje prosta, to wcale taka nie jest. Wgniecenie trzeba wyciągnąć w odpowiedni sposób. Jeśli auto jest stare, a uszkodzenia tak duże, że nie opłaca się ich reperować w warsztacie to można spróbować swoich sił. Niewłaściwa usunięcie uszkodzeń powoduje, że nie da się już naprawić swojego błędu. Najlepiej zostawić to specjalistom. Jeśli jednak nie ma się nic do stracenia to można zaopatrzyć się w amatorski zestaw przyrządów do metody wyciągania wgnieceń na klej. Koszt takiego pakietu to 200-250 zł. Klej rozgrzewa się pistoletem i nakłada na grzybek. Po przyklejeniu należy poczekać aż wystygnie i pociągnąć za grzybka. Należy robić to umiejętnie i z odpowiednią siłą. Taka metoda jest skuteczna i tania, jednak należy wiedzieć jak wykonać taką naprawę. Mimo wszystko, zawsze lepiej zostawić samochód w rękach prawdziwych specjalistów.

Kraków, ul.Siemaszki, 1 31-201
Usuwanie wgnieceń
Oferta
WYCENA
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!